איך מאבחנים אפטות?

אפטות הינן פצעים בפה אשר עלולים להוביל לסבל רב לסובלים מהם


אנשים רבים סובלים מאפטות לאורך השנים, כאשר פצעים אלו גורמים לאי נוחות רבה, ולעיתים קרובות, אף לכאב וסבל המשפיעים על שגרת היום של הסובלים מהם. בדרך כלל אפטות עוברות מעצמן בתקופה של מספר ימים ועד שבועיים. היות והכאב מציק, היום כבר לא חייבים לסבול. חשוב לציין מספר נקודות לגילוי אפטות בפה.

אז כיצד ניתן לאבחן אפטות?

  • תחושת עקצוץ: אחד התסמינים הראשונים של אפטה הינו תחושת עקצוץ בפה, אותו כאב ראשוני שמבשר את בואה. העקצוץ יכול להעיד על התפתחות הפצעים בפה עוד בטרם רואים אותם בצורה ברורה. במקרים אלו, אמנם ניתן להתחיל בטיפול בפצעים, אולם הוא לרוב לא יהיה יעיל באותה רמה כמו לאחר התפתחות הפצעים ולכן ניתן לחכות להופעתם. רכישת תכשירים להקלה והפסקת כאבי אפטה מבעוד מועד יכולה להקל משמעותית על ההתמודדות עם הכאב המציק.
  • התבוננות: הדרך הפשוטה ביותר לאבחן אפטות הינה באמצעות התבוננות לתוך חלל הפה. אם בחלל הפה מתגלים פצעים לבנים או אדומים, ככל הנראה שמדובר באפטות. אם לא בטוחים שאכן מדובר באפטה, תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא. במקרים בהם מתגלים פצעים מסוג אחר, יש לפנות לרופא להתייעצות בכדי לשלול תופעות אחרות אשר עלולות לגרום להיווצרות פצעים בפה.
  • כאבים ואי נוחות באכילה ובדיבור: לעיתים קרובות, הסובלים מאפטה עלולים לסבול, בין היתר, מקשיים בדיבור, אכילה ולעיסה, וכן מאי נוחות רבה במהלך היום גם כאשר הם אינם מפעילים את פיהם. אי נוחות וכאבים אלו נובעים בעיקר מפצעים הממוקמים באזורי חיבור בפה ולכן הם יכולים להפריע לאורך כל שעות היום גם כאשר הפה סגור. במקרה כזה אפשר לטפל ישירות באפטה שגורמת לכאב ולחזור בהקדם לשגרת היום יום ללא כאבים.

אורלמדיק הינה פתרון מהיר לטיפול בכאבי אפטה. 10 שניות ואין כאבי אפטה.

השוק מציע מספר פתרונות להקלה ואחלוש הכאבים. אורלמדיק הינו הפתרון המהיר לכאבי אפטה בפה אשר מפסיק את הכאבים תוך 10 שניות בלבד.
 
 
מחלקת שירות לקוחות
טל': 1-800-500-000 שלוחה 2
דוא"ל: shirley@chemipal.co.il