המדריך המלא לטיפול באפטה

 

הופעת אפטות הינה תופעה נפוצה אשר פוקדת את רוב האוכלוסייה

אפטות הינן מעין פצע או כיב קטן בפה, בדרך כלל בצבע לבן, אשר גורמות לעקצוץ, תחושת חוסר נוחות ולעיתים אף כאב חריף.

לרוב אפטות מופיעות בשל מחסור בוויטמינים או מינרלים או בשל לחצים וחרדות, אולם הן עלולות להופיע גם מסיבות אחרות, ולכן חשוב לדעת כיצד יש לטפל בהן בצורה נכונה.

אז מה חשוב לדעת על אפטה וכיצד ניתן לטפל בבעיה?

  • הכאב שאפטה גורמת: הכאב שאפטה גורמת נע בסקלה בין כאב קל לכאב ממושך ומשמעותי, ממנו לא ניתן להתעלם. חשוב להבין, כי עיקר הכאב נובע מהמגע של האפטה ברקמות אחרות בחלל הפה, כגון החניכיים, לכן מיקומה בפה משפיע משמעותית על רמת הכאב היות וישנם אזורים בהם הלחץ הפועל על הפצע יהיה גדול יותר מאזורים אחרים. לרוב, הסובלים מאפטות יסבלו מתחושת עקצוץ וחוסר נוחות קלה.


  • סוגי אפטה: ישנם מספר סוגי אפטות אשר עלולות לפגוע בנו, כאשר הסוג הנפוץ ביותר הינו אפטות מינוריות והן אלו המופיעות אצל רוב האוכלוסייה. אפטה מסוג זה תהיה שטחית ובגודל של עד סנטימר ובדרך כלל תרפא תוך שבעה עד עשרה ימים. אפטות מג'וריות שכיחות פחות והינן גדולות יותר, כאשר במצבים קשים יכולות להופיע עד 10 אפטות בו זמנית. ההחלמה יכולה להימשך עד 6 שבועות. ישנן אפטות דמוי שלבקת והן האפטות הנדירות ביותר. אפטות מסוג זה קטנות מאוד בגודל 1-3 מ"מ והן מופיעות במצבורים.


  • דרכי טיפול אפשריות: רוב האפטות אינן דורשות טיפול כלל ויעברו באופן טבעי תוך שבוע-10 ימים. אולם, כאשר האפטה מציקה לנו במיוחד או כאשר אנו סובלים מהופעות חוזרות, נוכל להשתמש בתכשירים ייעודיים לטיפול בבעיה כגון אורלמדיק. כמו כן, כאשר אנו סובלים חשוב לשמור על היגיינת הפה, היות והיגיינת פה טובה תוכל לסייע לנו בהחלמה.


  • היתרון של אורלמדיק לטיפול באפטה: אורלמדיק הינו אביזר רפואי לטיפול באפטות על סוגיהן השונים. אורלמדיק פועל באמצעות איתור, תקיפה והסרה של רקמה פגומה. כמו כן, אורלמדיק מגיב תוך שניות במטרה ליצור שכבה אטומה או מחסום על פני האזור ובכך מאיץ תהליך הריפוי ומונע זיהום עתידי.
אדם עם פצעים בפה

אפטה עלולה להסב לנו סבל רב ואי נוחות, ולכן חשוב לדעת כיצד ניתן לטפל בה ביעילות

טיפול יעיל באפטה יכול לסייע לנו בהימנעות מכמה ימים של כאב, ולכן חשוב לדעת כיצד ניתן לטפל בה במהירות וביעילות. אורלמדיק הינו תכשיר לטיפול באפטות בפה המפיג כאבי אפטות בשניות ובמריחה חד פעמית.
 
מחלקת שירות לקוחות
טל': 1-800-500-000 שלוחה 2
דוא"ל: shirley@chemipal.co.il