הקשר בין פצעים בפה לטיפולי שיניים

האם אפשר לעבור טיפולי שיניים כשיש פצעים בפה?

אחת התופעות המרגיזות ביותר הקשורה לגוף שלנו, היא הצמיחה של פצעים בפה.
פצעים אלו נקראים גם אפטות ואין ספק שהם מציקים במיוחד. יש לציין שהאפטות לכשעצמן אינן בעלות נזק בריאותי ממשי. הן בעיקר כואבות ומציקות, אך אינן פוגעות בגופנו מעבר לכך. הן פשוט מהוות מטרד משמעותי מאד שאנו נרצה להיפטר ממנו.
אם אתם קבעתם כבר תאריך לרופא השיניים שלכם ולפתע צמחה לכם אפטה בפה - האם כדאי לבטל את התור? אחרי הכל זה פצע דיי רציני בחלל הפה.
ובכן, הנה כמה דברים שחשוב שתדעו על הקשר בין הטיפולים לבין האפטות.

כל המידע על הקשר בין השניים


  • אין סכנה ייחודית - קודם כל חשוב להבין שבמידה וצמחו לכם פצעים בפה, הרי שברוב המקרים, הדבר לא אמור להוות סיכון לטיפולי השיניים. בין אם מדובר על טיפולים כמו השתלת שיניים, יישור שיניים, טיפול בעששת וכיו"ב - אלו טיפולים שבהם בכל מקרה, אין סיבה שהחומרים שבהם רופא השיניים משתמש יבואו במגע עם אפטה (שהיא סוג של כיב חשוף), ולכן אין שום סיבה לחשוש, והדבר לא אמור להשפיע.

  • מה עם טיפולי הלבנה? שימו לב שאם אתם עומדים לעבור טיפולי הלבנת שיניים, יש לציין בכל זאת בפני הרופא שיש לכם אפטה. לעתים, החומרים שבהם משתמשים בהלבנה יכולים לבוא במגע עם האפטה והדבר עלול להכאיב או להשאיר את האפטה למשך זמן - ולכן לעתים כדאי במקרים אלו לדחות את הטיפול, שהוא ממילא לא דחוף.


להיות עם האצבע על הדופק


במידה ואתם מתבלטים, אפשר כמובן ליצור קשר עם רופא השיניים ולציין שיש לכם פצעים בפה, והוא כבר יסביר לכם האם הדבר באמת מסוכן - או שהדבר לא אמור להשפיע כלל על הטיפול.
 
מחלקת שירות לקוחות
טל': 1-800-500-000 שלוחה 2
דוא"ל: shirley@chemipal.co.il